Būsto statyba: kada lengva, o kada sudėtinga?

Koncertams reikalingų angaru statyba dar gal ir gali kaip laikinų pastatų statymas būti paprastesnė. Tačiau norintieji statytis naują namą, jau turi labai daug dalykų atitikti. Ne paslaptis, kad visi tie reikalavimai ir dokumentai ir tampa pačiu sudėtingiausiu statybos aspektu. Tad kurios statybos dar lengvos, o kurios jau labai sudėtingos?

Paprasčiausia – soduose už miesto

Angarai pigiauAtvykę gyventi į sodų bendrijas už miesto, galėsite pasistatyti nesudėtingą statinį iki 80 kvadratinių metrų, kuriam net nebus reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, nes tas statinys bus vadinamas tiesiog sodu, vasarnamiu. Taigi, dėl tokių statybų sutaupysite tikrai daug: nereikės statybos leidimų, vandens pravedimo, energinio sertifikavimo laikymosi ir kitų dalykų. Žinoma, vėliau galite dėl to turėti problemų, kadangi oficialiai tokiuose namuose gyventi negalima. Tačiau jeigu baudos nebijote, galite mėginti. Beje, jeigu ant sklypo jokio vasarnamio pastatyta dar nėra, tuomet leidimo visgi reikės.

Jeigu sodas yra miesto teritorijoje, tuomet pasistatyti galėsite tik 55 kvadratinių metrų namelį. Kur kas mažesnį, tačiau galbūt įmanoma sutilpti ir į tokį. Be to, gali tekti tokį namelį jau irgi "priduoti". Visgi, čia statybos dar bus supaprastintos, o leidimo irgi reikėtų tik kaip supaprastinto leidybos dokumeto.

Nesudėtingi statiniai gyvenvietėse

Jeigu norėsite statytis pastatą gyvenvietėje, reikės projekto. Anksčiau projektas ir statybų leidimas būdavo išduodami supaprastinta tvarka, kuomet statinys nesiekdavo 80 kv. Metrų. Jis būdavo priskiriamas II tipo nesudėtingiems statiniams. Šiuo metu taisyklės yra pasikeitusios ir bet kuriame gyvenamajame sklype reikia statyti pastatą su projektu, net jei tai visai mažas namukas. Statant pastatą gyvenvietėje, geriau vengti "raudonosios zonos", tai yra, kultūros paveldo vietos, taip pat ir nacionalinio parko vietos. Tai geriausia, kad būtų paprastas gyvenamosios paskirties gyvenimui tinkamas sklypas. Jei sklypas ne gyvenamosios paskirties, reikia keisti jo paskirtį, tam reikės atlikti įvairius kasinėjimus, matavimus, įvesti vandenį, dujas, elektros įvadą ir kt.

Kuo gilyn į miestą, tuo daugiau reikalavimų

Nusprendę pasistatyti namą kultūros paveldo teritorijoje, žmonės gali pasijusti it surištomis rankomis. Čia teks ilgai derinti ir tvirtinti projektus, laukti atsakymų, keisti projektą, kad viskas atitiktų ir pan. Be to, darbus galės atlikti tik kvalifikuoti su kultūros paveldu dirbantys žmonės. Taigi, visos statybos apaugs tiesiog krūvomis dokumentų ir kainuos tai tikrai daug, ir užtruks ilgai bei bus sudėtinga tiek statybų metu, tiek prieš jas, tiek viską tvarkant po jų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *