Nors automobiliniai šaldytuvai nėra naujovė rinkoje, pastaraisiais metais jie išpopuliarėjo dar labiau. Jei dirbate vilkiko vairuotoju, keliaujate nameliu ant ratų ar automobiliu, plaukiojate laivu ar jachta, jums pravers kompaktiškas automobilinis šaldytuvas. Šaldytuvas pravers ir vykstant stovyklauti, plaukiant baidarėmis su draugų kompanija, vykstant grybauti ir daugeliu kitų atvejų, tad jį įsigyti verta visoms šeimoms. Šie nedideli šaldytuvai yra lengvi, patogūs nešiotis, turi vieną patogią rankeną, juos paprasta transportuoti, o, be to, jie pasižymi nedideliu energijos suvartojimu, kai kurie modeliai ir labai tyliai veikia, tad netrikdo miego bei poilsio.
Galima rasti dviejų rūšių automobilinių šaldytuvų – termoelektrinių ir kompresorinių. Termoelektriniai veikia gana paprastai – mechanizme esantys du tarpusavyje besiliečiantys metalai padeda sklisti elektros srovei. Tačiau dėl tokio gana primityvaus mechanizmo jie ilgai šąla, o temperatūra atšalus būna 20-30 laipsnių žemesnė nei aplinkos. Taigi jei pasitaikė labai karšta vasaros diena, greitai gendantys produktai net ir būdami šaldiklyje suges greičiau. Kita vertus, ne taip ir dažnai būna tokie dideli karščiai. Visgi tokie automobiliniai šaldytuvai turi ir privalumų – jie lengvi, patogūs nešiotis, ilgas jų tarnavimo laikas.
Kompresorinių šaldytuvų veikimo principas panašus kaip ir įprastų, o technologija yra sudėtingesnė nei termoelektrinių automobilinių šaldytuvų. Taip pat automobilyje šiuos šaldytuvus reikėtų sumontuoti taip, kad jie kuo mažiau judėtų ir patirtų mažiau vibracijos. Didžiausi kompresorinių šaldytuvų privalumai – jie greitai šaldo, geba palaikyti ir neigiamą temperatūrą.