Kai jauna dvidešimt kelių metų arba jau trisdešimtmetį peržengusi pora pamato, ką stato Mano Vila, ne vienai porai sukirba noras turėti savo namus. Pažvelgus iš pirmo žvilgsnio, būstas Vilniuje brangus, tačiau viską protingai planuojant, galima gauti tai, ko nori. Apie savo pasirinkimą statyti karkasinį namą ir pirkti butą, mums pasakoja Vaida.
Pirmiau perka butą
Vaida sako, kad su vyru ilgai svarstė, ką daryti. „Mes paskaičiavome, kad abu Vilniuje jau gyvename apie 10 metų, tai abu jau tiek laiko mokame nuomos mokesčius įvairiose vietose už nuomojamą būstą. Už tą nuomą, kiek esame sumokėję, jau turėtume po vieno kambario butą centre. Tad nusprendėme, kad iškart perkame butą už nedidelę paskolą ir jame gyvename, kad daugiau nereikėtų mokėti nuomos, nes pinigai eina veltui. Turime butą ir ramu, o toliau jau viskas klostosi tik geriau“, – pamena savo 5 metų sprendimą Vaida.
Perka sklypą
Antroji planų pakopa buvo karkasiniai namai. „Mes žinojome, kad norėsime medinio karkasinio namo. Tačiau logiška pirmiau pasidairyti į sklypus. Pasidairę į Vilniaus sklypus, kad pigiausi mums įperkami sklypai už 20 tūkst. eurų stovi 20 kilometrų nuo Vilniaus centro. Tuomet kyla klausimas – koks išvis tada tikslas taip toli statyti namą? Daug geriau tuomet yra statytis namus kokiame mažame miestelyje. Ar tu dirvonais važiuosi į tą savo sklypą ir namą, kur aplink niekas nėra išvystyta, ir važiuosi pusantros valandos; ar tu važiuosi dvi valandas į namą, kuris yra mažame miestelyje, bet kuriame viskas išvystyta – o sklypo kainos ten bus netgi pigesnės“, – sako ji.
Renkasi namo tipą ir stato jį ne mieste
Taigi, jauna pora nusprendė, kad jų karkasiniai namai stovės ne Vilniaus priemiestyje, po už 100 km esančiame miestelyje, kuriame visa žemė kainuoja daug pigiau, o pats gyvenimas tokioje vietoje atrodo gražesnis ir ramesnis. Ten apsigyvenę jie pajuto palaimą. Dabar su malonumu po truputį įgyvendina svajonę ir statosi savo nedidelį, jaukų namą.