Ką laistome vasarą

Aplinkos priežiūraAr karšta, ar vėsi vasara būtų, daržuose ir soduose laistymo sistemos nuolat laisto augalus, kuriais žmonės rūpinasi labiausiai. Mat natūralaus lietaus lepiems augalams nepakanka. Dažniausiai žmonės laisto ir lieja daržoves, vaismedžius, krūmus su uogomis, o taip pat ir gėlynus.

Apie šiltnamio laistymą

Seniau žmonės į šiltnamį nešdavo didelius kibirus vandens ir laistydavo tiesiai iš ų arba persipylę į laistytuvą. Žmogaus kūnas nėra sutvertas tokiems darbams, dėl to žmogus visada jausdavo diskomfortą taip laistydamas. O šiltnamis nelaistomas neišgyventų nė savaitės, nes ten vanduo kitaip nepatenka – viską gaubia plėvelė arba plastikas. Turbūt patys labiausiai nuo mūsų priklausomi augalai šiltnamyje – tai agurkai ir salotos. Jeigu nepaliesi salotų, jos iškart pasidarys geibios ir tarsi nuvytę, o atstatyti jų taip greitai nepavyks. Na o su agurkais bus išvis daug bėdos, nes jų tinkamai nepagirdžius šie apkars ir tokiais ir liks. Žalą galima padaryti kad ir per dvi karštas sausas dienas. Tuomet galėsite agurkus raugti arba konservuoti, nes tik tokiu būdu nesijaus jų kartumo. Beje, šiais laikais žmonės šiltnamiams lieti naudoja specialias laistymo sistemas, kad nereikėtų tampyti kibirų.

Daržai

Dažniau laistymo sistemos naudojamos šiltnamiuose, nes jų laistymas yra privalomas, taigi, ir labiau varginantis. Daržus laistyti prireikia rečiau, paprastai tada, kai klimatas pamalonina poilsiautojus, bet kelia sunkumų ūkininkams. Kai būna labai sausa. Kai kas augina darže, ne po danga, įvairias salotas, kopūstus, moliūgus. Tai augalai, kuriems reikia daug vandens, todėl tenka juos palieti, jeigu yra sausra. Šakninių augalų lieti nebūtina. Morkos, bulvės, ridikai, burokai gali užaugti ir esant sausesniam orui.

Gėlynai

Taip pat kruopščios augalų mylėtojos laisto ir gėlynus. Kadangi jie ten auga tik dėl grožio, taigi, yra specialios paskirties. Tenka juos nuolat lieti, kad tik šie išliktų gyvi ir gyvybingi. Jeigu nepalieji gėlyno, žiūrėk, užsiveria gėlių žiedai ir jau to grožio lieka visai mažai.

Apie patį laistymą

Taigi, kaip minėjome, kai kur būna įrengiama speciali laistymo sistema kaina vis pigesne (nes didėja pasiūla). Kiti žmonės patys tampo kibirus arba šiam darbui įdarbina vaikus (o kaip gi be saldaus išnaudojimo darbams malonumo…). Taupiausi sodininkai specialiai taupo vandenį. Jį gali rinkti į lietaus vandens rinktuvus, o taip pat ir saugoti indų plovimo, kito panaudojimo metu, kaupti į kibirus, o tuomet palieti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *