Kelionės ir pramogos tikrai nėra ta prioritetinė veiklų sritis, kuriai paskolos bedarbiams asmenims turėtų būti suteikiamos. Jeigu nėra pajamų, nėra darbo, tai pirma reikia siekti šių dalykų, o tik vėliau sau leisti įvairias pramogas. Jeigu viso šito nėra, reikia labiau pasistengti. O jeigu kol kas pajamų turėti nepavyksta (galbūt dar tik studijuojate), galima pramogų bei kelionių gauti ir neišleidžiant daug pinigų.
Paskola nebus suteikta, bet taip tik geriau
Dar kartą priminsime, kodėl kreditai bedarbiams apskritai nebus suteikti. Pirmiausia dėl to, kad paskolų neteikiamam žmonėms, kai nesitikima, kad jie galėtų lengvai tas paskolas grąžinti. Jeigu yra aišku, kad paskola bus sunkiai grąžinama, niekam nenaudinga ją teikti. Bedarbiui – nes įklimps į skolas ir turės problemų. Kredito teikimo bendrovei – nes turės nemokų klientą, kuris galbūt paliks nuostolį. Taigi, paskolos nebus, o pramogas ir keliones reikės sugalvoti be viso to.
Pasidarykite kiekvienos dienos biudžeto planą
Taigi, pirmiausia kreditai bedarbiams jeigu ir nebus suteikti, galite keliauti taip, tarsi jį turėtumėte. Nes kreditą turintys žmonės labai atsargiai planuoja savo išlaidas – kad tik vėliau išgalėtų grąžinti, ką pasiskolino. Tai reiškia, kad vertėtų numatyti kiekvienos dienos kelionėje biudžeto planą. Kam kiek galite išleisti? Žinodami savo ribas, galėsite lengviau rinktis maisto parduotuvėje tarp pigiausio batono ir brangesnio sūrio, daryti kitus sprendimus, komfortą iškeisti į pigumą ar atvirkščiai.
Apsipirkinėkite kaip vietiniai, o ne turistai
Auksinė taupymo keliaujant taisyklė: apsipikrinėti kaip vietiniai. Turistinės vietos visada atpažįstamos dėl vėliavų, kičo suvenyrų, taip pat dėl įvairiomis kalbomis užrašytų užrašų. Vietiniai eina ten, kur kartais net kainų nėra ir viskas atrodo gana prastai. Tačiau jeigu matote maisto parduotuves ar kavines, kur būriuojasi daug vietinių – supraskite, ten puiki vieta, ir eikite ten ir jūs. Gausite ir pigiau, ir geriau.
Taupykite transportui, nakvynei, pramogoms.
Jeigu galite vaikščioti po miestą pėsčiomis – taip ir darykite. Pažinsite senamiesčius savo kojomis, sutaupysite transportui. Tarp miestų ir šalių galima keliauti stabdant pakeleivingas mašinas. Toks keliavimo būdas labai paplitęs tarp studentų.
Taupykite gyvenamajai vietai užsiregistruodami į tokius tinklus kaip „Couchsurfing“ arba „Hospitality“ ir ten rasdami nakvynę pas šaunius žmones nemokamai.
Lankykite nemokamas vietas. Juk turistiniuose miestuose pilna nemokamai lankytinų objektų, parkų, architektūros šedevrų, ir visa tai gali būti visai nebrangu, jeigu tik jūs to norite.