Patogūs, minkšti ir orui laidūs kontaktiniai lęšiai – sparčiai populiarėjantis sprendimas, sulaukiantis vis daugiau klientų dėmesio. Rinkodaros specialistai teigia, kad paieškos sistemų langeliuose vis dažniau vedama raktinė frazė kontaktiniai lęšiai kaina įrodo, kad susidomėjimas minėtosios kategorijos prekėmis sparčiai auga. Natūraliai su didėjančiais klientų poreikiais atsiranda ir vis daugiau klausimų – vienas svarbiausių: nuo kokio amžiaus galima pradėti nešioti kontaktinius lęšius? Ar yra ribos, kuomet lęšių reikėtų atsisakyti?
Kontaktiniai lęšiai vaikams ir vyresnio amžiaus pirkėjams
Visų pirma reikia paminėti, kad nėra jokių tikslių amžiaus ribų, kurios nurodytų, kada lęšiai gali būti nešiojami. Kontaktinės regėjimo gerinimo priemonės rekomenduojamos tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Sunkumų gali sukelti tik gana reikli lęšių priežiūra, pvz., vaikai gali imti lęšius purvinomis rankomis, kas gali sukelti infekcijas ir uždegimus. Dėl šios priežasties vaikams kontaktiniai lęšiai rekomenduojami tik tuo atveju, jei mažieji gauna reikalingą tėvų priežiūrą ir pagalbą. Paprastai lęšiai siūlomi vaikams nuo 8 metų amžiaus. Tai itin patogus sprendimas aktyviems ir daug judantiems paaugliams.
Vyresnio amžiaus žmonėms kontaktiniai lęšiai yra puikus sprendimas tuomet, jei einama į šventę, dalyvaujama vakarėlyje, stebimas spektaklis ar atliekama kita veikla, kurios metu reikalingas geras regėjimas, tačiau asmuo nenori dėvėti akinių (paprastai dėl stilistinių sprendimų). Be to, daugeliui vyresnio amžiaus žmonių siūlomi kontaktiniai lęšiai vienu metu koreguoja regėjimą į tolį ir iš arti. Siekdami priimti optimaliausią sprendimą, pasitarkite su akių priežiūros specialistu, kuris atliks visus būtinus tyrimus ir patars, kuriuos lęšius pasirinkti.
Klaidinantys mitai ir stereotipai
Praktika rodo, kad lęšių nenešiojantys žmonės šios prekės vengia dėl klaidingų visuomenėje sklandančių stereotipų. Vienas dažniausių teigia, kad lęšiai yra nepatogūs ir kelia diskomfortą. Minėtasis teiginys neatitinka realybės – kokybiški lęšiai yra nejuntami, nedirgina ir nesausina akies. Reikia pripažinti, kad nuo kontaktinių lęšių išradimo praėjo labai daug metų, todėl jų gamybinės medžiagos buvo žymiai patobulintos. Šiandieniniai lęšiai – tai minkšti, lankstūs, ploni ir patogūs gaminiai, prisitaikantys prie akies formos ir suteikiantys maksimalų komfortą. Dar vienas mitas teigia, kad lęšiai sukelia infekcijas ir akių uždegimus. Šiuo atveju reikia prisiminti, kad patys savaime lęšiai infekcijos nesukelia. Uždegimo židiniu tampa mikrobai, kurie patenka į akis su nešvariomis rankomis. Kitaip sakant, minėtosios problemos gali atsirasti tik dėl higienos stokos. Kad išvengtumėte bet kokių problemų, lęšius imkite švariomis ir sausomis rankomis.