Emocinė sveikata ne mažiau svarbi už fizinę, – apie tai vis dažniau prabyla sveikos gyvensenos specialistai, primindami būtinybę planuoti ne tik darbus, bet ir „laiką sau“. Neapibrėžtai skambanti ir labai dažnai vartojama frazė spėjo įgyti prastą reputaciją, tačiau jos svarba šiandieninėje į perdegimą linkusioje visuomenėje tampa vis svarbesnė.
Masažai Vilniuje ar poros dienų išvyka į SPA Vilnius Druskininkai – tai, kaip geriausiai pailsime, yra individualu, tačiau laiko jėgoms susigrąžinti svarbu rasti net tada, kai, rodos, laiko nėra.
KODĖL TAIP SVARBU RASTI LAIKO POILSIUI
Šiuolaikinių žmonių gyvenimo ritmas smarkiai skiriasi nuo ankstesnių kartų. Dabar įprasta žongliruoti įvairiomis užduotimis darbe ir namuose, siekti atitikti aukštus išvaizdos ir profesinių gebėjimų standartus, norėti produktyviai išnaudoti kiekvieną gyvenimo minutę ir nuolat kelti vis naujus tikslus.
Visa tai būtų puiku, jei pavyktų atrasti tinkamą darbo ir poilsio pusiausvyrą. Senkantys energijos resursai garsiai signalizuoti pradeda neiškart, tačiau jei savo dienos neįsivaizduojate be kelių puodelių kavos, jei dėl menkiausios priežasties greitai suirztate, retai patiriate džiaugsmingų akimirkų, o vakare vos pavelkate kojos, tai ženklas, kad stabtelėti ir pasirūpinti savimi būtina nedelsiant.
Tik įsivaizduokite, kas nutiktų, jei ignoruotumėte automobilio prietaisų skydelyje įsižiebusią lemputę apie besibaigiantį kurą. Galiausiai tektų sustoti vidury kelio, taip ir nepasiekus tikslo. Tad jeigu nenorite sulaukti perdegimo ar rimtesnių sveikatos sutrikimų, pats laikas atsakingai pažiūrėti į poilsio kiekį ir kokybę.
KOKIA ILGALAIKĖ „LAIKO SAU“ NAUDA?
„Laikas sau“ – tai metas, kai ne tik leidžiame atsikurti fizinei energijai, bet ir puoselėjame vidinę erdvę. Kaip reguliariai tvarkome namus, dėliojame daiktus ir šluostome dulkes, taip ir sielai reikia laiko įsiklausyti į save, patirti šios akimirkos grožį, atrasti savo autentišką būtį ir kelią.
Skirdami laiko sau:
-
stipriname savivertę, parodydami, kad esame sau svarbūs;
-
lengviau išsigryniname tikslus ir vertybes;
-
gebame įsiklausyti į intuiciją ir priimti asmeniškai teisingus sprendimus;
-
ugdome nepriklausomybę nuo išorinių veiksnių;
-
renkamės gyventi autentišką gyvenimą;
-
gebame kurti iš gausos, o ne iš trūkumo;
-
stipriname pasitenkinimą gyvenimu;
-
dedame pastangas išvengti nerimo, perdegimo ir kitų lėtinio nuovargio pasekmių;
-
puoselėdami santykius su savimi gebame kurti darnius santykius su kitais;
-
atrandame naujų saviraiškos būdų ir atveriame kelius į kūrybiškumą.
DAŽNIAUSIOS PRIEŽASTYS, KODĖL ATIDEDAME POILSĮ
Nors dažniausiai esame linkę sakyti sau, kad neturime laiko poilsiui, tiesa slypi giliau nei užimtas darbo grafikas. Jei manome, kad pasaulis be mūsų sugrius, jei esame savo prioritetų sąrašo apačioje, jei stengiamės bet kokiomis priemonėmis įrodyti kitiems savo vertę, poilsis taip ir liks tik tuščiais pažadais.
Žalingos nuostatos ar baimė, kad kiti mūsų atsitraukimo nesupras, gali įkalinti beskoniame, pilkame gyvenime kaip žiurkėnus besisukančiame ratelyje. Tačiau būtent kokybiškas ir reguliarus poilsis suteiks mūsų darbams našumo, idėjoms originalumo, energijos tikslų siekimui ir gebėjimo jausti pasitenkinimą kasdienėje veikloje. Neįtikėtina, kiek daug pokyčio gali suteikti kasdieniai pasivaikščiojimai ar apsilankymai SPA erdvėje kiekvieną mėnesį ar dažniau.
„LAIKO SAU“ IDĖJOS
Nesuplanuotas poilsis paprastai ir lieka tik mintyse. Jo vietą greitai užima „skubūs ir neatidėliotini“ darbai ir pažadai pailsėti kada nors vėliau. Jei siekiate kokybiškai dirbti, neišvengiamai teks mokytis ir kokybiškai pailsėti. Štai kelios idėjos, kurias verta įsirašyti į savo darbo kalendorių ir siekti reguliariai įgyvendinti:
-
pasivaikščiojimas parke ar miške;
-
pasiplaukiojimas baseine ar ežere;
-
rytas ar visas savaitgalis vienumoje;
-
tapymas ar kita meninė veikla;
-
veido arba viso kūno masažas;
-
veido odos valymas;
-
profilaktiniai vizitai pas gydytojus, pavyzdžiui, kraujo tyrimai, odos būklės įvertinimas ar trukdančių apgamų šalinimas;
-
dviračių žygis su iškyla gamtoje;
-
apsilankymas parodoje, teatre ar koncerte;
-
širdžiai mieli ritualai, joga, ekstatiniai šokiai;
-
meditacija, rašymo praktikos ar tylos stovykla;
-
pasimatymas su drauge ar moterų savaitgalis.
Tai tik nedidelė dalis poilsio idėjų, kurios gali padėti susigrąžinti gyvenimo pilnatvę. Net jei ligi šiol buvote įpratę atidėti savo poreikius į šalį, matydami to prasmę gebėsite įsipareigoti sau pasirūpinti savimi taip pat atsakingai, kaip ir atliekate kitų pavestus darbus.