Turbūt ne daug kas ginčytųsi, kad Euro įvedimas Lietuvoje daug ką privertė susiveržti diržus. Prekių ir paslaugų kainos ypač išaugo 2016-2017-aisiais ir kol kas tam nesimato galo, tad tūkstančiai žmonių traukia į Vakarus ieškoti oresnio gyvenimo. Nenuostabu, kad emigracija vėl muša rekordus – 2017-aisais iš mūsų šalies išvyko virš 57 tūkst. gyventojų, maždaug pusė jų – į Jungtinę karalystę. Ir tai tik oficialūs duomenys… Pagal Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) ir Eurostato prognozes, Lietuvos gyventojų ir toliau sparčiai mažės. Didžiąją išvykstančių dirbti ar mokytis dalį sudaro jauni žmonės – 20–34 metų jaunimas, nerandantis gerai apmokamo darbo Lietuvoje.
Nors Lietuvos emigrantams Anglija net kelis kartus patrauklesnė nei kitos šalys, ko gero, pagrindinė to priežastis – anglų kalbos mokėjimas arba tiksliau – kitų užsienio kalbų nemokėjimas. Daugybės apklausų ir tyrimų duomenimis, emigrantams kur kas ekonomiškai patrauklesnės šalys būtų Švedija ar Vokietija, kurios puikuojasi aukštais bendraisiais gyvenimo standarto rodikliais. Nors dauguma švedų ar vokiečių, ypač jaunų, puikiai kalba ir angliškai, tačiau šiose šalyse mokėti vietinę kalbą dažniausiai yra būtinybė. Ypač dideli nacionalistai yra vokiečiai, todėl lietuviai, nemokantys vokiečių kalbos, dažniausiai šioje šalyje randa tik nekvalifikuotą darbą svetimšalių vadovaujamose įmonėse. Antra vertus, Vokietijoje už analogišką darbą neretai mokama kelis kartus daugiau nei Lietuvoje. Natūralu, kad įdėjus pastangų galima išmokti ir kalbą bei su laiku susirasti dar geriau apmokamą darbą.
Išvykusieji dirbti į užsienį retai kada nutraukia visus ryšius su Lietuvą, net jei išvažiuoja vis šeima – čia lieka giminės, draugai, todėl kartas nuo karto iškyla poreikis parvykti į Lietuvą bei po to vėl grįžti atgal. Su transportu šiais laikais nėra jokių problemų – mikroautobusai į Vokietiją veža tiek keleivius, tiek ir siuntas – pervežimo paslaugas siūlo ne tik įmonės, bet ir privatūs vežėjai. Tokia kelionė, pavyzdžiui, iki Berlyno trunka vos pusę paros, todėl pasirinkus gerą vežėją su patogiu „mikriuku“ nespėjama net pavargti. Paprastai kelionės mikroautobusu maršrutu Lietuva Vokietija kaina svyruoja tarp 80-100 eurų.
Na, o jei vaikai ar anūkai neranda laiko aplankyti čia Lietuvoje likusių giminaičių net per didžiąsias šventes, dėmesį rodo tėvai ar seneliai, prikraudami pilnus krepšius lauktuvių iš Lietuvos – lietuviškos duonos, mėsos, cigarečių ir vieną kitą butelį alkoholio. Siuntos Vokietijoje pristatomos tais pačiais mikroautobusais nuo durų iki durų.