Pro orkaitės stiklą: gražiausi patiekalai

Vienam žmogui patinka natiurmortas, kuriame nutapyti vaisiai, ir jis tai kabina ant sienos, kitam patinka fotografuoti savo pusryčius ir kelti į socialinius tinklus nuotrauką, o trečiam orkaitės stiklas kelia nuostabų susižavėjimą. O kodėl gi nesižavėti? Juk per stiklą galime matyti tai, kas mums gražu. Kodėl mums gražu maistas, ir ką labiausiai mėgstame matyti per orkaitės stiklą?

Mūsų psichologija

Orkaitės remontasNorint suprasti mūsų jausmus, emocijas, mūsų psichologiją ir priežastis, dėl ko vieni dalykai mums patinka, kiti ne, kodėl vienus darome, kitų nedarome – neįmanoma nežiūrėti į praeitį ir ignoruoti žmonijos istoriją. Kuri prasidėjo ne tada, kai gimėme, ne tada, kai buvo išrastas kompiuteris ar garo katilas, ir net ne tada, kai egiptiečiai pastatė savo piramides. Ji truko milijonus metų, kol mūsų homo sapiens rūšis išsivystė iš savo pirmtakų ir tapo dominuojančia žmonių rūšimi žemėje. Daugybė mūsų emocijų yra iš tiesų kaip tam tikri signalai, padedantys išlikti. Kodėl taip baisu ir šlykštu, pamačius didelį vabalą, kuris šiaip yra nepavojingas? Kodėl net nugaras pasišiaušia? Todėl, kad kadaise vabalai buvo galbūt mirtini ir galėjo tave nužudyti, taigi, suveikia savisauga. Kodėl pakerta kojas iš baimės, atsidūrus aukštai? Dėl to paties. Ir kodėl taip gražu žiūrėti į žydinčius medžius pavasarį, į nokstančius vaisius ir daržoves? Todėl, kad kai mūsų pirmtakai pamatydavo žiedus, jie žinodavo, gyvybes galėjęs kainuoti įšalas, žiema, baigėsi, netrukus vėl gamtoje augs maistas. Kadaise žmogus pats neaugino maisto, o tiesiog imdavo jį iš gamtos tiek, kiek rasdavo. Kuo kaloringesnį, gardesnį maistą rasdavo, tuo gražesnis, geresnis ir godumą keliantis jis atrodydavo, todėl jis ir prisirydavo, taip išsaugodamas savo rūšį. Tas noras grožėtis maistu, ypač, turinčiu natūralius gamtos pavidalus, pažadina mumyse pirmykščių protėvių nueitus kelius ir suvalgytus maisto kiekius.

Keptos daržovės

Tad natūralu, kad orkaitės stiklas atrodys kaip paveikslas, kai viduje orkaitėje bus apšviestos gražios kepančios daržovės. Tai – natūralus maisto ir jėgų šaltinis iš gamtos, kuris amžių amžius maitino ir leido išlikti žmonių rūšims.

Vaisiai

Tas pats ir su kepamais vaisiai. Nors iš tiesų, gražiausi mums jie nekepti, tada jų forma kažkokia patrauklesnė. Ir nuostabu, nes gražiausi jie būtent tokie, kokie atrodo geriausiai išnokę, bet ne pernokę. Kas tai? Žinoma – tie patys instinktai. Na orkaitėje kepantis vaisius jau panašėja į sugedusį, dėl to darosi ne toks gražus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *