Plaukti baidarėmis yra labai smagu. Kvedarnos baidarės suteiks galimybę plaukioti pietų Lietuvoje, kitų firmų baidarės geriau tiks šiaurinei daliai. Lietuva visa išvagota upėmis ir upeliais, kurie puikiai tinka šiai pramogai. Ką reikia žinoti, norint efektyviai praplaukti, ir ką daryti?
Išsirinkti patrauklų maršrutą
Jeigu rinksitės Kvedarnos baidarės, geriausia būtų ir plaukti jų siūlomais maršrutais. Jeigu plauksite kur nors Dzūkijoje – tada ten ir baidares nuomotis reikėtų. Kaip išsirinkti, kur plaukti? Daug kas renkasi tiesiog pagal tai, kur yra arčiau. Pavyzdžiui, kažkieno namai ir sodyba yra tam tikroje vietoje, todėl kviečiama ir plaukti būtent ten. Kiti žmonės nori plaukti kaip tik ten, kur niekada nebuvę ir neturi jokių ryšių su tomis vietomis – tada daugiau įspūdžių. Tad galima rinktis tai, kas įdomiau, arba tai, kas patogiau. Pačios upės skiriasi savo specifika. Vienos yra labai plačios, sraunios arba lėtos. Plačiomis upėmis plaukti lengviau, jos retai kada būna seklios, susipažįstama su daug gražių vaizdų, beveik nieko nereikia daryti, norint plaukti. Plauki tada kaip plaustu. Sraunios mažos upelės, vingiuojančios tarp miškų – tikri kliūčių ruožai, kadangi tenka kovoti ir su akmenimis, ir su šakomis, užvirstančiomis ant maršruto. Pradedantiesiems geriau rinktis vidutinio sudėtingumo maršrutą arba lengvą, taip pat trumpesnį, o ne kelių dienų.
Surinkti tinkamą kolektyvą
Kita taisyklė: surinkti kolektyvą, su kuriuo plaukti būtų tikrai smagu. Taip pat tokį, kuris nebambės po pusvalandžio plaukimo, kad jau pavargo ir nori namo. Fizinio pasirengimo didelio nereikia – veikiau dvasinio nusiteikimo, kad būsi stiprus ir laikysiesi. Jeigu kažkas visai nenori ir plaukia tik dėl kompanijos, tai tegul išvis neplaukia ir negadina kitiems kelionės. Geriau neimti ir skystablauzdžių žmonių, kurie kiekvieną laisvą nuo darbo akimirką prisigeria alkoholio. Kadangi plaukiant reikėtų negerti, nebent atsigaivinti vienu – dviem alaus bokalais.
Visiems papasakoti planą ir taisykles
Nesvarbu, ar plaukia žmonės pirmą ar nepirmą kartą, prieš imantis žygio, visus per naują supažindinti su planu ir taisyklėmis. Kad kiekvienas žinotų ir turėtų omeny. Tą supažindinimą turi padaryti tas, kas organizuoja visą plaukimą. Šokant parašiutu visada prieš skrydį net ir 100 – ąjį šuolį darantys parašiutininkai per naują kaip maldą pakartoja šokimo vadovėlį. Tad verta ir prieš plaukiant viską pasikartoti. Maršrutas bus toks ir toks, nuo ten ir ten prasidės šakos. Tada ir tada, ten ir ten stosime. Baigsime ten. Visi plaukia ramiai, nesidrasko, dėvi liemenes.