Veterinarai Vilniuje pataria, kaip pasirūpinti šuns nagų priežiūra

Prižiūrėti augintinio nagus nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Veterinarai Vilniuje teigia, kad nagų kirpimas gali tapti nemalonia patirtimi tiek jūsų šuniui, tiek jums, ypač tuomet, jei augintinis jaučia stresą, o jūs nežinote, kaip ir kada nagai turi būti kerpami. Deja, neramus ar išsigandęs šuo pradės blaškytis, todėl jūs galite įkirpti į pažeidžiamą nago vietą, šuo pajus skausmą ir jo baimė tik didės. Dar blogiau, jei šuo, jausdamas stresą ir baimę, gali nuspręsti jums įkasti. Kad išvengtumėte nemalonių situacijų, šuns nagų priežiūrą turėtumėte patikėti veterinarams arba šiai procedūrai atitinkamai pasiruošti.

Kaip pasiruošti nagų karpymui ir kaip kirpti augintinio nagus?

VeterinarijaVeterinarai teigia, kad, siekiant optimalių rezultatų, augintinį prie nagų kirpimo procedūrų reikėtų pratinti nuo mažumės. Geriausia, jei jau 3 mėnesių amžiaus šuniukas būtų susipažinęs su visomis procedūromis. Jei minėtąjį etapą praleidote ir šuo jau turi baimę nagų kirpimui, turite apsišarvuoti kantrybe. Nesvarbu, ar turite jauną šuniuką ar norite įpratinti vyresnio amžiaus šunį, visų pirma turite parodyti augintiniui, kad šis neturi bijoti jūsų lietimosi prie jo letenų ir nagų. Paskatinimui naudokite šuns pamėgtus skanėstus. Būkite kantrūs, kol augintinio priežiūra nebekels jokių rūpesčių.

Jei šuns nagus kirpsite namuose, nenaudokite žmogui įprastų nagų žirklių, kadangi jos nėra pakankamai tvirtos ir gali suskaldyti nagą. Veterinarai Vilniuje rekomenduoja naudoti specialiai šunims skirtus karpiklius. Tiesa, nepamirškite, kad kirpikliai gerai kerpa tik tol, kol atšimpa. Prisiminkite, kad per kiekvieno nago vidurį eina kraujagyslė, kuri gali pradėti kraujuoti, jeigu nagą nukirpsite trumpiau, nei reiktų. Jei šuns nagai yra balti, kraujagyslę pamatyti kur kas lengviau. Paprastai reikia apkirpti tą nago dalį, kuri užsilenkia į vidų. Jei įkirpote į nagą ir šis pradėjo kraujuoti, naudokite specialų kraujavimą stabdantį ar sidabro nitrato pieštuką. Jei šuo labai nervingas ir matote, kad tiek jums, tiek jam ši procedūra sukelia daug streso, kreipkitės į veterinarą, kuris pasirūpins augintinio nagais.

Įspėjimas

Veterinarai primena, kad šuns nagų karpymas yra toks pats svarbus procesas, kaip ir nuolatinė kailio priežiūra. Neprižiūrint nagų, prie jų pagrindo gali išsivystyti infekcija. Esant rimtesniam pažeidimui, šuo jaus skausmą ir neleis apžiūrėti žaizdos. Tokiu atveju neatidėliokite ir kreipkitės į veterinarą. Gali būti, kad jūsų augintiniui reikės suleisti raminamųjų vaistų, kad būtų galima apžiūrėti pažeistą vietą ir paskirti konkrečiu atveju būtiną gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *